Sorumlu Araştırmacı

iFAMEB SBA
iFAMEB Sosyal Bilimler Araştırmaları

Katılımcı Araştırmacılar

-

Anket Bütçesi

Anket Bitiş Tarihi

Türkiye Seçim Anketi – Nisan 2023

Sizi iFAMEB Sosyal Bilimler Araştırmaları‘nın yapmış olduğu Türkiye Seçim Kamuoyu Yoklaması başlıklı araştırmaya davet ediyoruz. Bu araştırmanın amacı olası bir erken seçimde toplumun yönelimini araştırmaktır. Araştırmada tahminen sizden 3-5 dakikanızı ayırmanız istenmektedir. Araştırma  Türkiye Cumhuriyeti’nde oy kullanma hakkına sahip herkese yönelik olup, toplam 1.000 kişi katılması beklenmektedir.

Bu çalışmaya katılmak tamamen gönüllülük esasına dayanmaktadır. Araştırmada isteğiniz dışında ad ve soyad bilgisi alınmayacaktır. Dolayısıyla, hangi katılımcının hangi cevabı verdiğini tespit etmek mümkün olmadığından, çalışmanın amacına ulaşması için sizden beklenen bütün soruları eksiksiz, kimsenin baskısı veya telkini altında kalmadan, size en uygun gelen cevapları içtenlikle cevaplamanızdır.

Devam etmeniz halinde, bu bilgilendirmeyi onayladığınızı ve araştırmaya katılmayı kabul ettiğinizi belirtmiş olacaksınız. Ancak, çalışmaya katılmama veya katıldıktan sonra herhangi bir anda çalışmayı bırakma hakkına da sahipsiniz. Bu çalışmadan elde edilecek bilgiler tamamen araştırma amacı ile kullanılacaktır. Veriler internet sitemiz üzerinden herkese açık bir şekilde paylaşılacaktır.

Araştırmanın amacıyla ilgili verilen bilgiler dışında bilgi edinmek isterseniz Kamuoyu Yoklamaları adresi üzerinden detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.