KamuoyuYoklamaları

Türkiye genelinde, toplumu ilgilendiren konularda çevrimiçi olarak yapılan anketler düzenliyoruz. Çalışmalarımız akademisyenler tarafından kontrol edilerek yayına alınmaktadır. Verilerimiz herkesin kullanımına açık olarak sitemiz üzerinden paylaşılmaktadır.

Sık Sorulan Sorular
SSS

Kamuoyu yoklamalarını neden yapıyorsunuz?

Toplumu ilgilendiren ve akademik olarak bu alanda çalışan veya çıkacak sonuçları merak eden kişilere hizmet verme amacıyla yapıyoruz.

Verileriniz güvenilir mi?

Kamuoyu yoklamalarında akademik yöntemlere göre çalışıyoruz. Bu noktada, kullanılamayacak düzeydeki verilerin bilgisi de sonuçların açıklandığı sayfalar içerisinde de paylaşılmaktadır.

Taraflı anketler düzenliyor musunuz?

Kamuoyu yoklamalarını akademik bir yaklaşımla yürütüyoruz. Çalışmalar kapsamında farklı akademisyenlerden aldığımız desteklerle anketlerimizi oluşturuyor ve güvenirlik/geçerlilik testlerini yaptıktan sonra anket uygulamamızı gerçekleştiriyoruz.

Katılımcı kitleniz kimlerden oluşuyor?

Katılımcılar, bağdaşık olarak Türkiye’nin bir çok şehrinden katılım göstermektedirler. Belirli kitleye yönelik anketler dışında herkese açık anketlerde demografik yapı değişiklik gösterebilmektedir.

Anketlerinizde çekilişle neden ödül veriyorsunuz?

Katılımcıların zamanlarını ayırıp anket doldurmalarına karşılık olarak elimizden geldiği ölçüde karşılık vermeye çalışıyoruz.

Neden herkese değil de çekilişle ödül veriyorsunuz?

Anketlere katılım gösterenlerin sonuçları yanlı etkilemesinin önüne geçmek ve akademik olarak verilerin doğru çıkmasını sağlamak amacıyla çekilişle ödüllerimizi veriyoruz.

Çekilişlerde neden isim değil de şehir bilgisi paylaşıyorsunuz?

Katılımcıların bilgilerinin gizliliği akademik çalışmalar açısından önem taşımaktadır. O sebepten, hiç bir çekiliş kazananının kişisel bilgileri açık bir şekilde paylaşılmamakta ve üçüncü kişilere bilgileri verilmemekte ve/veya satılmamaktadır.